У 1946 р. в селі М.Новоселиця у приміщенні бригадного клубу було відкрито сільську бібліотеку, де бібліотекою завідувала Азейштейн Соня Іванівна. Фонд бібліотеки становив 4700 екземплярів книг. У цьому приміщенні бібліотека знаходилась до 1960 р. З 1958 року бібліотекою завідувала Крігер Галина Василівна.
У 1960 р. бібліотеку приймає Непочатівська Галина Петрівна.
В цьому ж році бібліотеку перенесено у приміщення сільської ради. Вона займала дві кімнати: абонемент і читальний зал. Фонд бібліотеки вже становив 6900 екземплярів книг.
У бібліотеці було багато періодики. Фонд бібліотеки поповнювався через обласний бібколектор, місцевий колгосп імені Мічуріна щорічно виділяв кошти на придбання літератури. У 1967 р. бібліотеці присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи». Робота з читачами займала провідне місце. Проводились різні конкурси, огляди, конференції, зустрічі з передовиками сільського господарства. У бібліотеці були оформлені стенди: «Календар Трудової Слави», «Хто сьогодні попереду», де висвітлювали здобутки місцевого колгоспу.
За активну роботу завідуючу бібліотекою Непочатівську (Рибій) Галину Петрівну занесено до районної Книги пошани працівників культури. У 1973 р. на посаду бібліотекаря прийнято Пижову Марію Миколаївну. На той час бібліотека обслуговувала 1160 читачів, в тому числі 500 дітей.
У 1974 р. бібліотека переходить у новозбудований СБК, розміщена на другому поверсі і займає 512 м2 (читальний зал, абонемент, кімната юного читача). Фонд бібліотеки зріс майже в три рази і становив 25817 екземплярів книг. Було передано дублетної літератури в інші бібліотеки 2706 екземплярів книг. У роботі бібліотеки велику допомогу надавав сільський голова Натальчук Іван Федотович. За кошти бюджету сільської ради було придбано шафи, килимові доріжки, два телевізори. При бібліотеці діяла клубно-бібліотечна рада.
Всі ці роки бібліотека співпрацює з СБК, де директор Кордас Любов Іванівна. Спільно проходять всі масові заходи, літературно-музичні композиції, переджнив’я, обжинки свята на подвір’ї, вшанування передовиків сільського господарства.
Завідуюча бібліотекою Рибій Галина Петрівна, віддана справі, порядна, ввічлива людина, депутат декількох скликань сільської ради, ведуча масових заходів, яка все вміло поєднувала з основною роботою, внесла вклад в розвиток бібліотеки, збереження книжкового фонду.
Народилася 30 січня 1955 р. в селі Новоселиця Полонського району Хмельницької області. Новоселицьку середню школу закінчила в 1972 р. У 1974 р. вступила в Кам’янець-Подільське культурно-освітнє училище по спеціальності бібліотекар, яке закінчила у 1976 р.
Соціокультурна діяльність бібліотеки орієнтована на допомогу процесу національного відродження і духовного становлення користувачів. Проведено історичну годину «Соборна - значить єдина», урок мужності «Вкарбована в безсмертя», урок народознавства «Звичаї і традиції нашого села», годину духовності «Дорога до храму душі», організовано фотовиставку «Воїни - визволителі нашого села», свято на подвір’ї «Вклоняємось сивочолим ветеранам».
Краєзнавство – одне з основних напрямків у роботі бібліотеки. У час духовного відродження України збільшився інтерес до історичного минулого, зросла роль краєзнавства. З ініціативи працівників культури і бібліотеки зібрано багато експонатів, цінних речей, фотографій, листів, які розповідають про історію села. До 21-ї річниці Незалежності України відкрито у закладі культури музей «Історії села Новоселиця», який є гордістю
і святинею жителів села. У бібліотеці оформлена постійно діюча книжкова виставка «Мій край, моя історія жива».
У 2010 р. бібліотека взяла участь в конкурсі проектів програми «Бібліоміст», виграла грант і отримала 2 комп’ютери, лазерний сканер, принтер та 2 веб-камери. 2 грудня 2011р. у бібліотеці відкрито Інтернет-центр вільного доступу до мережі Інтернету.
Краєзнавство – одне з основних напрямків у роботі бібліотеки. У час духовного відродження України збільшився інтерес до історичного минулого, зросла роль краєзнавства. З ініціативи працівників культури і бібліотеки зібрано багато експонатів, цінних речей, фотографій, листів, які розповідають про історію села. До 21-ї річниці Незалежності України відкрито у закладі культури музей «Історії села Новоселиця», який є гордістю
і святинею жителів села. У бібліотеці оформлена постійно діюча книжкова виставка «Мій край, моя історія жива».
Село славиться своїми знатними людьми. Оформлена фотовиставка знатних людей «Роде наш красний». До послуг користувачів краєзнавча картотека.
Гордістю бібліотеки є її активні читачі: Рибій Г.І, Батвій Г.Ф, Роспутний П.О., Лебеденко М.О., Тріщ А.П., Ковеня В.В., які більш 30-ти років є читачами бібліотеки.
Бібліотека працює з людьми з обмеженими можливостями та похилого віку, обслуговує їх на дому книгами та періодикою.
У відділі 1-9 класів естетично оформлений книжковий фонд, де до послуг юних користувачів оформлені книжкові виставки «Золоті скарби української класики», «Подорож у природу», «Від колискових до днів казкових», «Україно! Ти для мене диво». Тут з дітьми цікаво проходять масові заходи і розваги, тижні дитячого читання, години спілкування, народознавства, уроки мужності. У 2011 році бібліотека прийняла участь в обласному конкурсі юних обдарувань «Кобзарики». При бібліотеці працює клуб за інтересом – «Родовід», де юні користувачі дізнаються про свій рід, хто вони на цій землі, глибину родового коріння.
На сьогодні бібліотека є сучасною. У час змін до бібліотеки іде сучасний читач з новими потребами і запитами, збільшилося відвідування користувачів різних категорій, які отримують інформацію із всесвітньої мережі Інтернет. Вони можуть зв’язатися з рідними і близькими по Скайпу, влаштувати цікавий відпочинок, підготуватись до уроку, подорожувати по різних країнах, пограти в ігри, ознайомитись з інформацією органів влади і це все -інноваційні безкоштовні послуги в сільській бібліотеці.
Немає коментарів:
Дописати коментар