Сторінки
▼
четвер, 30 листопада 2023 р.
Презентація вісника «Подільська старовина»
Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека спільно з Державним архівом Хмельницької області провели презентацію вісника «Подільська старовина» до Дня пам’яті жертв голодоморів України на платформі ZOOM. Наша бібліотека долучилась онлайн до цього заходу.
Голодомор непрощенний злочин
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.
Ми долучились до акції "Запали свічку пам`яті". В тихій молитві згадали душі тих, кого забрав Голодомор. Також в бібліотеці створена книжкова викладка "Голодомор непрощенний злочин", де зібрані матеріали про цю страшну сторінку історії нашої Батьківщини.
Пам'ятаймо ...
Ольга Кобилянська
27 листопада виповнюється 160 років від дня народження видатної української письменниці-модерністки, учасниці феміністичного руху на Буковині, майстрині драматичної оповіді Ольги Юліанівни Кобилянської.
Хто така Ольга Кобилянська? Людина, Жінка, Письменниця, Гірська орлиця, непересічна, унікальна особистість, яскрава і самобутня жінка. Вона одна з найзагадковіших письменниць в усій історії української літератури, про яку кажуть: «вона завжди писала серцем…», а її творчість вже давно увійшла в золотий фонд всесвітньої літератури. Ольга зуміла прожити наповнене та натхненне життя, не зігнутися під гнітом обставин та залишатися завжди вірною собі та своїм переконанням.
Григорій Квітка-Основ’яненко
Григорій Квітка-Основ’яненко — український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Засновник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Твори письменника відіграли помітну роль у розвитку української мови. Цього року відзначаємо 245-річчя від Дня народження письменника.
Творча зустріч із письменницею, історикинею Лорою Підгірною та презентація її нових ретродетективів «Вежа Мінерви» та «ORIENT. Близько до ворога».
Творча зустріч із письменницею, історикинею Лорою Підгірною та презентація її нових ретродетективів «Вежа Мінерви» та «ORIENT. Близько до ворога».
День української писемності та мови
В 2023 році, відповідно до указу президента Володимира Зеленського, дата святкування була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.
В нашій бібліотеці організована тематична виставка ,,Мово українська, мово моя рідна"
День синичок
12 листопада - День синичок - це свято присвячене відзначенню та захисту цих милих птахів.
Синичка швидка, заповзята. Де тільки її не зустрінеш - і в лісі, і на річці, і в полі. Вертлява, непосидюча, вона щось постійно шукає.
А яку величезну роботу маленькі пернаті помічники проробляють у наших садах, позбавляючи їх від безлічі небезпечних шкідників. Де багато синичок - там немає комашок. Адже одна синичка за добу з'їдає стільки комашок, скільки важить сама, а це приблизно 8-13 г.
Ми сьогодні виготовляли синичок із паперу. В нас вийшли гарні подарунки рідним до сьогоднішнього свята.
Міжнародний день толерантності
#Міжнародний_день_толерантності
16 листопада у світі відзначається Міжнародний день толерантності. Не всім може бути знайоме це слово, а особливо дітям. І, на перший погляд, звучить незрозуміло. Але сенс, який воно несе, дуже важливий для розвитку кожної людини, як особистості. Навчання толерантності потрібно починати з дитячого віку і розвивати протягом життя.
Толерантність – риса цивілізованого суспільства. Тому що люди, які хочуть жити в гармонії та порядку, ніколи не ображатимуть, не принижуватимуть не будуть завдавати шкоди людині з протилежними поглядами. У розвинених країнах високий рівень толерантності: ніхто не обмежує свободу волі іншого через те, що не погоджується з чужим світоглядом.
Давайте будемо толерантними по відношенні до інших людей.
"Осінь в Україні"-таку назву має книжкова викладка та фотозона в нашій бібліотеці
Осінь часто називають золотою. Чому, здогадатися неважко: листя на деревах із зеленого перефарбовується в різні відтінки золотого. Це дуже красива пора, можливо, найкрасивіша в році.
Шкода, що пора ця зовсім недовга. Якщо календарна осінь триває три місяці, то золота осінь — коли всі дерева стоять жовті — всього два-три тижні.
"Осінь в Україні"-таку назву має книжкова викладка та фотозона в нашій бібліотеці.
Запрошуємо до нас почитати цікаву осінню книгу та зробити круті селфі.